TIG suvirimo aparatų Jasic E201 ir Sherman DIGITIG 206P AC/DC apžvalga
-
Teksto autorius Vadim Leščuk, MasterCity.lt įkūrėjas, kuris jau virš 15 metų domisi naujausiomis suvirinimo tendencijomis.
TIG suvirimo aparatų Jasic E201 ir Sherman DIGITIG 206P AC/DC apžvalga (ir vieną, ir kitą modelį gamina Jasic)
TAI, KO NEMATOME
Manau, kad viena iš pagrindinių įrangos gedimo priežasčių yra priverstinis (pastoviai veikiantis) aušinimas. Visą laiką dirbantis ventiliatorius traukia dulkes ir šlifavimo metu atsirandančias drožles, jos kaupiasi ant arčiau dugno esančios plokštės. Ir tai tik laiko klausimas, kada bus pramušta plokštė, o jos lakavimas gali nepadėti.
+ Pirmas suvirinimo aparato Jasic E201 pliusas - aušinimas įsijungia darbo metu arba tada, kai pasiekiama tam tikra temperatūra.
Labai svarbu nepamiršti periodiškai valyti savo įrangą. Tai sutaupo ne tik įrangą aptarnaujančio serviso laiką, bet ir Jūsų pinigus bei nervus.
Darbo ciklas! Daug gamintojų nurodo neteisingus parametrus arba darbo ciklą, kai dirbama kambario temperatūroje. Aš pats jau senai turiu WTL TIG 200E AC/ DC Pulse, kurio darbo ciklas 35%. Jis nei karto nebuvo perkaitęs, o aš vėliau sužinojau, kad jo darbo ciklas buvo deklaruotas prie 40°C ir su išjungtu ventiliatoriumi, nes kitaip jis negautų IP23. Jeigu matote gražų skaičių ir nesate tikri dėl gamintojo - tai nėra svarbus parametras.
+ Kiek teko testuoti Jasic E201 dirba prie 40°C, nors tai nėra akcentuojama jo aprašyme.
DABAR APTARSIME KIEKVIENĄ CIKLOGRAMOS PARAMETRĄ DC REŽIME
Dujų padavimas prieš 1-10s
+ Didelis diapazonas leidžia dirbti su didelėmis FUPA tipo “linzėmis”.
Minimali pradinė srovė 5A
+ Tai yra gerai, nes kai kurių modelių minimali srove būna didesnė (10A).
Kėlimo laikas 0-10s
* Standartiškai, kaip pas visus.
Darbinė srovė max 200A. Skalė 1A.
* Neakcentuojame. Kiekvienas sprendžia pats, kokio galingumo jam reikia. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad neatsimenu kada naudojau didesnę negu 120A srovę.
Bazinė srovė 5-200A
* Standartiška
Pulso plotis 10-90%
* Standartas
Pulso dažnis 0.2-200 HZ
+ Minimalus dažnis 0.2 HZ. Tai reiškia, kad 1 ciklas truks 5sec. Man patinka dirbti su 0.5 HZ dažniu, tai padeda užduoti tempą. Gal kam teko dirbti su 0.2 HZ? Būtų įdomų sužinoti kokiems tikslams naudojote tokį dažnį.
- Maksimalus pulso dažnis 200 HZ - tai nėra daug, nes yra modelių su 999 HZ. Kada naudojamas didelis dažnis? Visų pirmą, kai reikia kontrolės ir norisi lietai traukti siūlę. Arba kai virini aštrų kampą iš vidaus ir lankas šokinėja tarp sienų, nes kuo didesnis dažnis, tuo toliau fokusuojasi lankas. Tokiu principu veikia TIG HF uždegimas, kuris taip mums patinka.
Srovės kritimo laikas 0-15s
* Standartiškai, nors parametras yra svarbus.
Užbaigimo srovė 5-160A
* Tokia pati kaip ir pradinė srovė
Dujų padavimas po suvirinimo 0,5- 15s
+ Didelis POST padavimo laikas - gražios spalvotos siūlės garantas. Aš ir pats nesuprasdavau koks svarbus yra aušinimas po suvirinimo, kol vienas labai kompetentingas žmogus man to neparodė.
SUVIRINIMAS AC REŽIMU
Visi DC parametrai aktualus ir nesikeičia.
AC balansas 15-85%
+ Manau, kad tai stipri vieta, nes yra daug kitų kokybiškų modelių su mažesniu balanso diapazonu. Argi tai blogai, kai galima pasekti didesnio valymo efekto iš vieno galo arba įsiskverbimo iš kito?
AC dažnis 20-250 HZ
+ Didžiulis pliusas, yra tai, kad AC dažnis keičiasi. Mano WTL turi fiksuota 60 HZ dažnį, o kartais jį norisi pakelti iki 250 HZ dėl tos pačios kontrolės. Atkreipiu dėmesį, kad daug gamintojų turi maksimalų AC dažnį – 200 HZ.
KĄ GALI JASIC E201 (SHERMAN DIGITIG206P AC/DC) PALYGINUS SU KITAIS?
Spot režimas. Tai “Must have” tiems, kas turi daug sukabinimu. “Cold welding” dirba pagal tą pačią technologiją, tik impulso trukmė gali būti labai maža.
+ Yra spot režimas
- Minimalus laiko tarpas 0.5 sec, kai kurie modeliai turi 0.1 sec minimumą.
Darbas su pedalu.
+ Pigus ir veikiantis pedalas.
- Pedalo įjungimas neintuityvus. Reikia paspausti ir laikyti pedalą 5 sec, kol neužsidegs pedalo lemputė. Todėl daugelis galvoja, kad pedalas dirba tik ON/OFF režimu.
Minkštas lanko įkūrimas pasirinkus teisingą elektrodo storį.
+ Privalumas, kuri pajauti, kai išbandai pirmą kartą.
AR JIS TIKRAI IDEALUS?
Jis turi silpnų vietų, bet jos ne visiems svarbios.
- Nepatogus 26os klasės degiklis. Tiems kas nori pasiekti “Dzen”, siūlau įsigyti dar vieną degiklį.
- Neturi PFC, dirbant su benzininiu generatoriumi reikia pagalvoti apie tai, kad vieną kartą jis „davęs tavo apartą iki insulto”. Kitą vertus pati PFC sistema dažnai tampa silpna įrangos projektavimo vieta ir kartais sudaro daugiau problemų negu jų išsprendžia. Dyzeliniai generatoriai neturi tokių įtampos svyravimų ir yra laikomi saugiais.
- MMA režimu srovės diapazonas yra 5-160A , jeigu tau tai aktualu.
- Komplekte nėra MMA laido
- Norėtųsi geresnės kokybės plastikinio korpuso, nors nusiskundimu iš klientu neturėjau.
MALONŪS MOMENTAI
+ Labai gera serviso statistika (iš mūsų pusės tikrai)
+ Mažas svoris
+ Yra greita jungtys dujoms
+ ARCFORCE reguliavimas MMA režimu