Prekių katalogas

Sinergija suvirinimo pusautomačiuose


  • Sinerginis MIG suvirinimas yra naujas ir inovatyvus (MIG) suvirinimo metodas, kuris automatizuoja daugelį suvirintojo nustatymų, gerindamas suvirinimo kokybę, suteikiant paprastumą parametrų nustatyme. Tai reikšmingas žingsnis suvirinimo technologijų srityje. Procesas integruoja suvirintojo patirtį, dažnai (bet ne visada) naudojant pažangias proceso stebėjimo technologijas, darant įrangos valdymo procesą intuityvų ir paprastą. Šis tekstas - tai bandymas analizuoti MIG sinerginio suvirinimo principus, jo privalumus, trūkumus ir reguliavimo ypatumus.

     

    Kaip veikia sinerginis MIG suvirinimas?


    Sinerginio MIG suvirinimo tikslas yra supaprastinti suvirinimo procesą, automatiškai realiu laiku reguliuojant įtampos, vielos padavimo greičio, indukcijos ir kitus pusautomačio suvirinimo parametrus. Terminas „sinergija“ reiškia sinchronizaciją. Sinchronizacijos poreikis atsirado, nes tradiciniame MIG suvirinime operatoriai rankiniu būdu koreguodavo įtampą, srovės/vielos padavimo greitį ir indukciją, remdamiesi medžiagos storiu, medžiagos tipu, sujungimo būdu ir dujų mišiniu. (Noriu atkreipti dėmesį, kad šiuolaikiniai inverteriniai pusautomačiai jau keičia vielos padavimo greitį ir srovę kartu, kas nebuvo įmanoma pirmuose pusautomačiuose). Sinerginiuose suvirinimo režimuose operatorius nustato norimą suvirinimo srovę/vielos greitį arba medžiagos storį (pradiniu tašku gali būti kaip visi, taip ir vienas iš šitų parametrų), o pusautomatis automatiškai koreguoja įtampą, vielos padavimo greitį, indukciją ir t.t., remdamasis iš anksto programuotomis kreivėmis, kurios yra parinktos konkrečioms suvirinimo situacijoms. Pastebėtina, kad dažnai bus rašoma "srovė/vielos padavimo greitis", nes pusautomačiuose šis parametras yra vienas ir teisingai galvoti apie jį tik kaip apie vielos padavimo greitį.

    Tokia automatizacija leidžia nuolat stebėti suvirinimo sąlygas ir koreguoja parametrus darbo metu, siekiant išlaikyti stabilų lanką ir kokybišką suvirinimą. Tai daugiau ar mažiau daroma ir “manual” režime, bet sinerginio suvirinimo metu įrangą turi maksimalias žinias apie procesą ir turi daugiau judėjimo erdvės.

    Suprojektuoto pusautomačio suvirinimo kokybė priklauso nuo suvirintojų komandos ir inžinierių, kurie projektavo įrangą. Taigi, nuo jų darbo “sinergijos” ir meistriškumo priklauso ir galutinio MIG sinergijos proceso veikimas.

    Sinerginio MIG suvirinimo privalumai


    * Siūlės kokybė: Automatiškai koreguojant suvirinimo parametrus, sinerginis MIG suvirinimas suteikia daugiau nuoseklumo ir suvirintų siūlių atkartojimo, mažindamas klaidų ir defektų tikimybę.

    * Paprastumas naudojime: Supaprastina suvirinimo procesą, suvirinimo aparatas tampa prieinamesnis mažiau patyrusiems arba pradedantiesiems suvirintojams. Sumažina korekcijų poreikį, leidžiant operatoriams daugiau dėmesio skirti procesui, o ne įrangos nustatymams.

    * Didina produktyvumą: Sinerginis MIG suvirinimas gali padidinti suvirinimo greitį dėl momentinio nustatymų keitimo. Pats suvirinimo procesas - tai tik maža darbo dalis, o paruošimas suvartoja daugiausiai laiko.

    * Darbas su skirtingomis medžiagomis: Dėl daugybės medžiagų ir procesų pasirinkimo yra supaprastinama darbo pradžia su naujomis medžiagomis, apie kurias prieš tai galėjote ir nesvarstyti. Pagalvokite, ar prieš 10 metų dažnai matėte aliuminio suvirinimą su pusautomčiu? Nors naudojant sinergijos pusautomačio nustatymus seniems pusautomačiams, gausite maksimaliai identišką rezultatą… 

    * Geresnė kontrolė: Palaiko optimalias lanko charakteristikas geresnei lanko kontrolei, suvirinimo įsiskverbimui ir kontroliuojant šilumos įvadą, kuris įtakoja medžiagos deformaciją.


    Sinerginio MIG suvirinimo trūkumai

    * Kaina: Gerai suprojektuoti sinerginiai MIG suvirintojai paprastai yra brangesni nei tradiciniai MIG, nes jie naudoja daugiau komponentų ir gerokai daugiau žmogaus darbo valandų.

    * Sudėtingumas: Nors sukurtas suvirinimo procesas yra labai supaprastintas, sinerginio suvirinimo nustatymų korekcija gali būti sudėtinga eiliniam vartotojui, nes reikalauja gilesnio įrangos supratimo. Šiame straipsnyje mažai kalbėsime apie parametrų korekciją, nes tai yra atskiro pokalbio tema.

    * Ribotas lankstumas patyrusiems suvirintojams: Labai įgudusiems suvirintojams sinerginio MIG suvirinimo korekcijos gali limituoti jų poreikius. Dėl to tokiais atvejais, mano manymu, rekomenduojama atkreipti dėmesį į įrangą, turinčią kaip “manual”, taip ir “sinergijos” režimus.


    Nustatymų korekcija

    Nors sinerginės MIG suvirinimo sistemos automatizuoja daugumos nustatymų keitimą, operatoriui vis tiek gali prireikti koreguoti nustatymus, atsižvelgiant į suvirinimo vielą arba suvirinamos medžiagos ypatumus.

    * Įtampos korekciją: Dažniausiai koreguojamas parametras. Jo santykis su vielos padavimo greičiu daugiausiai įtakoja pravirinimo gylį. Tam tikros vielos, priklausomai nuo sudėties, gali reikalauti daugiau įtampos negu kitos.

    * Indukcija: Tai, ko gero, daugiausiai ir neteisėtai ignoruojamas parametras, kurio keitimo metu galima valdyti taškymąsi, siūlės formą ir ne tik.

    * Vielos greitis/srovė: Kaip kalbėjome prieš tai - šis parametras yra esminis ir dėl to yra ne koreguojamas, o laikomas kaip pradinis taškas įtampos, indukcijos korekcijoms. Tai gali suklaidinti suvirintojus ir geriau tai pripažinti kaip pagrindą.  

    Išvada

    Sinerginio MIG suvirinimo reikšmingumą sunku suvokti šiuolaikiniuose suvirinimo procesuose. Manau, kad vieniems į jį reikia žiūrėti kaip į galimybę pajausti suvirinimo procesų grožį, o kitiems kaip į partnerį, kuris prisideda prie darbo greičio ir kokybės. Kaip ir bet kuriam suvirinimo procesui, norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu suprasti šio proceso principus, privalumus ir trūkumus. Svarbu dar kartą akcentuoti, kad skirtingų gamintojų ir modelių sinergetika veikia skirtingai.

    Visą mūsų pusautomačių asortimentą rasite čia

    Teksto autorius Vadim Leščuk